Alüminyum Tabela

Alüminyum Tabela Nedir? Nasıl Yapılır?

Alüminyum tabela lar potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmek için oldukça yüksek bir etkiye sahip reklam görselleridir.Sizler için Alüminyum tabelaları istediğiniz ölçülerde ışıklı ve ışıksız olarak Tabela Ankara ( Sanat Caddesi ) farkıyle kaliteli malzemeden,şık ve estetiğin kurumsal kimliğinizle bütünleştiği çalışmalar sunuyoruz.

Alüminyum Tabela Nasıl Yapılır ?

İlk adım olarak firmanız için uzun ömürlü bir reklam görseli niteliği taşıyan alüminyum tabelalar; elektronik ortamda firmanızda kullanmak istediğiniz yüzey üstüne 3 boyutlu olarak zevkleriniz ve müşterileriniz ön plana alınarak sizleri en iyi şekilde müşterilerinize hitap edecek şekilleriyle sizlere ön sunum olarak hazırlanmaktadır. Bu 3 boyutlu çalışma neticesinde hayalini kurduğunuz tabela çalışmasına en yakın görselliği yakalamak için ekibimiz üstün bir çaba sarfetmektedir. Görüş ve önerileriniz doğrultusunda pazarlama stratejileriniz ile birlikte sizin için en kullanışlı, en şık ve en uygun olan tabela görselinin seçilmesi ile alüminyum tabela imalat işlemleri için ekibimiz de tatlı bir telaş başlamaktadır. Alüminyum tabela yapımında CNC router cihazı ile alüminyum levhalardan yapılan logo vb (grafik) ve harfler istenilen ölçülerde kesilmektedir. Kesilen bu parçaların kenarları yüksek sıcaklık vb etmenlerle bükülerek, elektrostatik boya ile istenilen renklerde boyanmaktadır. Kesim işleminin akabininde tabela oyma işlemi yapılır ve iç kısımları plexglas olarak isimlendirilen ışık geçirme özelliğine sahip bir malzeme ile kapatılır. Ardından Plexglas üzerine renkli folyolar kaplanır. Alüminyum tabela yapımında iki farklı model ön plana çıkmıştır. Birisi plexiglass kullanılarak ön tarafından ışık yayan tabela olarak nitelendirebiliriz diğeri ise sadece alüminyum malzeme kullanılırak ışığı arkadan yayan tabela olarak nitelendirilmektedir. Yaptığımız tabelalarda isteiğiniz doğrultusunda iç kısımlarına ışıklar yerleştirerek gösterişliliğini artırabiliriz.

Alüminyum Tabela Yaptıracağım fakat Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Yaptırdığınız alüminyum tabela çalışmaları ilerleyen süreçte ışık problemleri ile karşılaşması durumunda içerisindeki ısış aparatlarının ( florasan vb… ) değiştirilebilmesi için gerekli kapaklı mekanizmaya sahip olması gerekir.

Yaptırdığınız alüminyum tabelanın güneş ışınlarından dolayı solma yada yagmur suyu ile yıkanma gibi yıpratıcı etkiler karşısında mukavemetinin artırılması amacıyla araçlarda kullanılan boya çeşidi olan elektrostatik boya ile boyanmalıdır.

Yaptırmış olduğunuz çalışmalarda tabelanın yükü mukavemeti dikkate alınarak bir takım mühendislik hesaplarına konu olmalıdır.Orneğin tabelanın ağırlıgını tasıyabilecek kalınlıkta kesim uygulamasının yapılması gibi.


Alüminyum Tabela Çeşitleri

  • Işıklı
  • Işıksız
  • Giydirme
  • Totem
  • Kutu Harf Tabela
  • Lambiri Giydirmeli
  • Led Aydınlatmalı
  • Elektronik Ve Mekanik
Alüminyum Tabelanın Ne gibi avatanjları bulunmaktadır ?

Alüminyum tabelalar diğer tabela çeşitlerine göre daha uzun ömürlüdür.
İçeriğine yerleştirilecek olan aydınlatma elemanları ile son derece şık ve gösterişli tabelalar oluşturulabilir.
Yaptığımız tabelalar özel bir boya ile boyanması itibari ile koruyuculuğu on planda olup paslanmaz vb durumlara daha az rastlanır.
Alüminyum tabelalar totem tobela amaçlı oldukça sık kullanılabilir ve maliyet açısından avantaj sağlayabilmektedir.

Alüminyum Tabela Fiyat Teklifi Al

Talebiniz başarıyla gönderildi.

En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Neler Yaptık?